Koordinační uskupení neziskových organizací v Kraji Vysočina

Úterní dopoledne 27. listopadu 2018 se neslo v předvánoční atmosféře vzájemného setkávání a sdílení.

Pracovní skupina koordinátorů dobrovolníků, která se pravidelně schází pod organizací KOUS Vysočina, křtila publikaci Svět dobrovolnictví. Metodika vznikala ve spolupráci všech koordinátorů z center na Vysočině. Zachycuje nejen jejich příklady dobré praxe z práce s dobrovolníky, ale především představuje jak začínajícím dobrovolnickým centrům, novým koordinátorů, ale i samotným dobrovolníkům problematiku dobrovolnictví v celé její šíři. Text doplňují krásné fotografie z jednotlivých center. Metodika je ukázkou toho, že dobrovolnictví je součástí Kraje Vysočina a koordinátoři jsou schopni vzájemně spolupracovat, inspirovat se a nacházet společně nové cesty k rozvoji dobrovolnictví u nás.

Jménem všech koordinátorů bych chtěla poděkovat Jaroslavě Šmrhové, která pro nás zorganizovala velmi inspirativní setkání s Liborem Hořením (DobroKáva) a Olgou Štrejbarovou (Ježíškova vnoučata). Setkání s lidmi, kterým není lhostejné, v jakém světě žijí a rozhodli se změnit něco ve svém okolí, což zvedlo pozitivní vlnu dobrých skutků a zvýšilo i povědomí o dobrovolnické práci. Předvánoční čas je pro nás všechny velmi hektický. O to více jsme se ubezpečili v tom, že je důležité najít si čas na to, abychom se na chvíli zastavili a obohatili se vzájemným setkáním a inspirovali se v naší práci.
Za fotky děkujeme španělským dobrovolníkům z pelhřimovské Hodiny H.

Atmosféra byla velmi přátelská, srdečná a inspirativní.

Eva Švecová, Dobrovolnické centrum Sdílení Telč

krest 5  krest 7

krest 2

krest 4

krest 3

Finance získané v Tříkrálové sbírce pomáhají ve Žďáru nad Sázavou

Finanční prostředky získané v rámci Tříkrálové sbírky pomáhají v mnoha projektech žďárské Charity.

Číst dál...

Vánoční snídaně, křest metodiky a setkání s "laskavci"

Úterní dopoledne 27. listopadu 2018 se neslo v předvánoční atmosféře vzájemného setkávání a sdílení.

Číst dál...

Pozvánka na konferenci Dobrovolníci rozvíjí Vysočinu

Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor sociálních věcí, ve spolupráci s KOUS Vysočina, z. s., si Vás dovoluje, dne 25. 10 2018 v 9:00 hod, pozvat na konferenci „Dobrovolníci rozvíjí Vysočinu“, konanou pod záštitou 1. náměstka hejtmana Kraje Vysočina Mgr. Pavla Fraňka.

Číst dál...

Pelhřimovští dobrovolníci oslavují, v tomto roce odpracovali už přes 4000 hodin

Dobrovolníci na Pelhřimovsku, které koordinuje Fokus Vysočina Dobrovolnické centrum v Pelhřimově, od začátku roku 2018 odpracovali už přes 4000 hodin. Když započítáme i Počátky, Pacov a hodiny dobrovolníků z Dobrovolnického centra v Humpolci, dojdeme k číslu 4500 hodin. A každý den přibývají další hodiny, protože zájemců o pomoc ostatním v našem okrese přibývá.

Číst dál...

Staňte se dobrovolníkem ve Světlé nad Sázavou

FOKUS Vysočina se o dobrovolnictví v našem kraji stará již šestnáctým rokem. Má tři dobrovolnická centra na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Hlinecku, která dohromady každoročně koordinují více než 200 dobrovolníků.

Číst dál...

Pro zdravého člověka jsou to drobnosti, pro nemocného velká pomoc, bez které by se neobešel

Rozhovor s Terezou Chlupáčkovou, DiS., vedoucí Denního stacionáře Pohodář Luka nad Jihlavou, který v roce 2017 slaví teprve rok své existence.

Číst dál...

Web je vytvořen v rámci projektu KOUSek po KOUSku k profesionalizaci,
registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002740 díky podpoře Evropské unie
a státního rozpočtu, Evropského sociálního fondu, Operačního programu zaměstnanost.