Koordinační uskupení neziskových organizací v Kraji Vysočina

FOKUS Vysočina se o dobrovolnictví v našem kraji stará již šestnáctým rokem. Má tři dobrovolnická centra na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Hlinecku, která dohromady každoročně koordinují více než 200 dobrovolníků.

Letos jsme se rozhodli naše pole působnosti rozšířit až do Světlé nad Sázavou. Navázali jsme spolupráci se zdejším sociálním centrem, kde se od března mohou dobrovolníci aktivně zapojit v domově pro seniory, denním stacionáři i pečovatelské službě.

dobrovolnikem ve svetle

A jak konkrétně dobrovolníci seniorům pomáhají? Především jim pomáhají vyplnit jejich volný čas. Povídají si, předčítají jim z knížek a časopisů nebo chodí na procházky, ale každý může přijít se svým vlastním nápadem. Fantazii se totiž meze nekladou. Někdo může seniory doučovat práci na počítači, jiný jim zase pomáhá vařit. Zkrátka možností je spousta. Věnovat se lze individuálně jednomu uživateli, nebo vymýšlet i skupinové aktivity pro větší počet seniorů.

A jak je taková nezištná práce vlastně časově náročná? To záleží především na samotném dobrovolníkovi. Každý si předem určí, kolik času může věnovat. Ideální samozřejmě je, když může docházet pravidelně, ale podmínkou to určitě není.

A proč je vlastně dobré pomáhat pod záštitou dobrovolnického centra? Jednoduše proto, protože se o zájemce dobře postaráme. Díky nám má nárok na školení, vzdělávání, potvrzení činnosti, supervize, ale také na pojištění pro případ úrazu nebo poškození majetku. V neposlední řadě proplácíme nákup pomůcek pro dobrovolnické aktivity a dojíždějícím dobrovolníkům cestovné. Máme letité zkušenosti, výhod můžeme nabídnout opravdu mnoho a díky FOKUSu je vše o hodně jednodušší.

Pokud vás dobrovolnictví oslovilo a chtěli byste se také zapojit, kontaktujte koordinátorku dobrovolníků Ivetu Krčálovou na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 774 151 493.

Více informací najdete i na našem webu www.fokusvysocina.cz v záložce dobrovolnická centra.

Finance získané v Tříkrálové sbírce pomáhají ve Žďáru nad Sázavou

Finanční prostředky získané v rámci Tříkrálové sbírky pomáhají v mnoha projektech žďárské Charity.

Číst dál...

Vánoční snídaně, křest metodiky a setkání s "laskavci"

Úterní dopoledne 27. listopadu 2018 se neslo v předvánoční atmosféře vzájemného setkávání a sdílení.

Číst dál...

Pozvánka na konferenci Dobrovolníci rozvíjí Vysočinu

Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor sociálních věcí, ve spolupráci s KOUS Vysočina, z. s., si Vás dovoluje, dne 25. 10 2018 v 9:00 hod, pozvat na konferenci „Dobrovolníci rozvíjí Vysočinu“, konanou pod záštitou 1. náměstka hejtmana Kraje Vysočina Mgr. Pavla Fraňka.

Číst dál...

Pelhřimovští dobrovolníci oslavují, v tomto roce odpracovali už přes 4000 hodin

Dobrovolníci na Pelhřimovsku, které koordinuje Fokus Vysočina Dobrovolnické centrum v Pelhřimově, od začátku roku 2018 odpracovali už přes 4000 hodin. Když započítáme i Počátky, Pacov a hodiny dobrovolníků z Dobrovolnického centra v Humpolci, dojdeme k číslu 4500 hodin. A každý den přibývají další hodiny, protože zájemců o pomoc ostatním v našem okrese přibývá.

Číst dál...

Staňte se dobrovolníkem ve Světlé nad Sázavou

FOKUS Vysočina se o dobrovolnictví v našem kraji stará již šestnáctým rokem. Má tři dobrovolnická centra na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Hlinecku, která dohromady každoročně koordinují více než 200 dobrovolníků.

Číst dál...

Pro zdravého člověka jsou to drobnosti, pro nemocného velká pomoc, bez které by se neobešel

Rozhovor s Terezou Chlupáčkovou, DiS., vedoucí Denního stacionáře Pohodář Luka nad Jihlavou, který v roce 2017 slaví teprve rok své existence.

Číst dál...

Web je vytvořen v rámci projektu KOUSek po KOUSku k profesionalizaci,
registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002740 díky podpoře Evropské unie
a státního rozpočtu, Evropského sociálního fondu, Operačního programu zaměstnanost.