Koordinační uskupení neziskových organizací v Kraji Vysočina

Kalendář událostí

Benefiční koncert pro Zelené srdce
neděle 11 listopad 2018, 18:00
Shlédnutí : 300

Občanské sdružení Zelené srdce patří s osmi dobrovolníky k nejmenším neziskovým organizacím působícím na Vysočině.


Přesto pracuje na mnoha aktivitách na pomoc přírodě a památkám. Mezi náročné akce letošního roku patřilo stěhování tří mravenišť lesních mravenců nedaleko Ledče nad Sázavou, která by byla jinak zničena při stavbě silnice, nebo zajištění autobusových zastávek proti nárazu volně žijících ptáků v Humpolci a před pár dny výsadba nové aleje ovocných stromů u Mladých Bříšt. „Podařilo se nám obnovit i další tři zapomenuté kříže a právě zač& iacute;n áme čistit skoro 400 ptačích budek,“ představuje některé další aktivity Pavel Koubek.
Jestli si myslíte, že má smysl pomáhat přírodě a památkám, můžete činnost sdružení Zelené srdce podpořit návštěvou benefičního koncertu skupiny Listověj s promítáním fotografií Jany Molnárové Toulky (nejen) Vysočinou, který se uskuteční v neděli 11. listopadu od 18,00 hodin v sále Muzea Dr. A. Hrdličky na Dolním náměstí v Humpolci.      

Text a foto Pavel Koubek

Kříž u Horní Cerekve před obnovou a po obnově v roce 2018

zelene srdce 2      Zelene srdce 1

 

 Heslem občanského sdružení Zelené srdce je: „Každý může pomáhat“. I ta nejmenší pomoc může pomoci zachránit kousek přírody, ohroženou památku a nebo lidské štěstí. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.   Více na našem webu www.zelenesrdce.cz. Informace o přírodě Humpolce naleznete na www.prirodnihumpolec.cz

Web je vytvořen v rámci projektu KOUSek po KOUSku k profesionalizaci,
registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002740 díky podpoře Evropské unie
a státního rozpočtu, Evropského sociálního fondu, Operačního programu zaměstnanost.