Koordinační uskupení neziskových organizací v Kraji Vysočina

Druhý ročník Burzy filantropie proběhl ve středu 13. června v sídle Kraje Vysočina. Celkem 180 000 korun bylo rozděleno mezi šest projektů neziskových organizací z Jihlavska. Donátory při prezentacích zaujaly projekty organizace ŽIVOT 99 Jihlava, Centra pro rodinu Vysočina, telčského Sdílení, nebo Oblastní charity Jihlava.

Burza filantropie je transparentní nástroj podpory neziskových projektů, ale zároveň platformou pro setkávání a spolupráci mezi neziskovým a podnikatelským sektorem a státní správou. Do finálního kola veřejné prezentace postupují ve veřejném hlasování a hlasování zapojených donátorů pouze nejúspěšnější projekty.  Kvalita jejich projektového záměru, zpracování  a v neposlední řadě také způsob osobní prezentace, ovlivňují to, zda se donátoři rozhodnou projekt podpořit, případně v jaké výši. Podle daných kritérií a s přesnou časomírou přistupují neziskovky k prezentacím velmi kreativně,  jsou tak často zábavné, ale také poučné a umožní dobrý vhled do celé jejich činnosti. Donátoři oceňují možnost setkat se s realizátory projektů, klást jim otázky, jak prezentovanému projektu, tak k činnosti organizace nebo dalším detailům, které je zajímají.

DSCN2307 A

 

Na středeční Burze filantropie tak byly podpořeny projekty organizace Život 99 Jihlava, které si bude moci zakoupit nové stanice pro monitoring zdravotního stavu a bezpečí svých klientů.  Centrum pro rodinu Vysočina bude s podporou, kterou získalo realizovat program na pomoc osamělým seniorům a program pro školní děti, které potřebují pomoc se zvládnutím učiva. Obecně prospěšná společnost Sdílení z Telče, která provozuje mobilní hospic obdržela příspěvek na novou pracovní sílu a Oblastní charita v Jihlavě chce darovanou částku použít na zakoupení zvukové aparatury pro své klienty.

Donátoři ovšem využili také principu tzv. „divoké karty“ a podpořili menšími dary také některé přihlášené projekty, které se na včerejší Burze filantropie neprezentovaly. Šek na materiální podporu od Biofarmy Sasov si tak odnesl jihlavský spolek Děti a stromy, který provozuje dětský lesní klub Hájenka a také telčský spolek Na Větvi, který rovněž provozuje lesní klub.

DSCN2267 A

„ Jsem ráda, že se Burza filantropie na Vysočině úspěšně rozvíjí a ráda bych poděkovala všem zapojeným donátorům, společnosti M-Soft.cz, zástupci portálu City.cz, Ing. Dokulilovi, skupině Medesa, společnosti Böhm-čalouněný nábytek, Autocentru Bupi, Biofarmě Sasov za jejich podporu a aktivní účast na letošní Burze v Jihlavě.“, řekla Ing. Zuzana Pěchotová,  předsedkyně pořádající organizace KOUS Vysočina.

Poděkování patří také všem podporovatelům a partnerům, mezi kterými jsou Kraj Vysočina, Město Jihlava a Okresní hospodářská komora Jihlava. Zvláštní poděkování patří senátorovi Miloši Vystrčilovi, náměstkům hejtmana kraje Vysočina Mgr. Pavlu Fraňkovi a Mgr. Pavlu Pacalovi a náměstku primátora Města Jihlavy Ing. Jaromíru Kalinovi, kteří poskytli Burze filantropie záštitu. „Se štědrostí a podporou donátorů se učíme pracovat. Obě strany, jak dárci, tak obdarovaní se musí výhody Burzy filantropie naučit zúročit ve svůj prospěch. Hledání společných cílů má smysl a v budoucnu může pro obě strany představovat společenskou výhodu a prospěch,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

DSCN2107 A 2

Burza filantropie je na Vysočině realizována díky projektu podpořenému Evropským sociálním fondem,  pořádá jí střešní organizace neziskovek KOUS Vysočina, z.s.  ve spolupráci s Koalicí nevládek Pardubicka. Další akcí v rámci Burzy filantropie je seminář Fundraising a péče o dárce, který se uskuteční 18. června 2018 na Krajském úřadě v Jihlavě.

Na Burze filantropie v Třebíči bylo podpořeno 5 projektů

Ve středu 3. 10. 2018 proběhla v Hotelu ATOM první Burza filantropie v Třebíči. V panelu donátorů, kteří projekty hodnotili a vybírali, zasedli zástupci společností Alfa In, B Technik, Hotelu ATOM, Jaderná elektrárna Dukovany, Medesa, Okna&Comapany a banky Sparkasse. 

Číst dál...

Adapta díky Burze filantropie bude slyšet

Odlehčovací služba Adapta Oblastní charity Jihlava se zúčastnila veřejného hlasování 2. ročníku Burzy filantropie, kde skončila na krásném druhém místě. Její projekt nazvaný Chceme být slyšet, který dělá z uživatelů služby opravdové STAR, protože jim umožní pořídit profesionální zvukovou techniku na jejich taneční a divadelní představení, oslovil i donátory a ti ho podpořili částkou 37 tisíc korun.

Číst dál...

Burza filantropie vynesla 180 000 korun

Druhý ročník Burzy filantropie proběhl ve středu 13. června v sídle Kraje Vysočina. Celkem 180 000 korun bylo rozděleno mezi šest projektů neziskových organizací z Jihlavska. Donátory při prezentacích zaujaly projekty organizace ŽIVOT 99 Jihlava, Centra pro rodinu Vysočina, telčského Sdílení, nebo Oblastní charity Jihlava.

Číst dál...

Burza filantropie poprvé v Třebíči: hlasujte pro nejlepší projekt

HLASUJTE PRO PROJEKT

Pravidla hlasování: z jednoho e-mailu lze hlasovat pouze 1x v každém okrese Burzy filantropie. Limit hlasů z jedné IP adresy (v případech, že se jedná o IP adresu sdílenou na pracovišti s dalšími lidmi) je stanoven na 1 hlas/den.

Číst dál...

Jak uspět na Burze filantropie?

Účelem seminářu je připravit neziskové organizace na celý průběh Burzy filantropie.Naučíme Vás jak jednoduše, výstižně a efektivně naformulovat svůj projektový záměr tak, aby byl přitažlivý a pochopitelný nejen pro donátora ale i pro veřejnost. Po absolvování semináře hravě zvládnete SMART sestavení cílů projektu i náš přihlašovací formulář.

Číst dál...

Web je vytvořen v rámci projektu KOUSek po KOUSku k profesionalizaci,
registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002740 díky podpoře Evropské unie
a státního rozpočtu, Evropského sociálního fondu, Operačního programu zaměstnanost.