Koordinační uskupení neziskových organizací v Kraji Vysočina


Dobrovolníci II. hlavní strana

Již několik let působí v rámci KOUS Vysočina z.s. dobrovolnická skupina, jejímž posláním je nezištná, dobrovolná a neplacená pomoc v neziskových organizacích. Rádi pomůžeme i dalším dobrovolnickým organizacím na Vysočině. Posílejte nám své výzvy, příběhy, zážitky. Rádi je uveřejníme a pošleme do světa.

Dobrovolnická centra na Vysočině

Stáhněte si příručku Svět dobrovolnictví

 

Aktuálně

Pozvánka na konferenci Dobrovolníci rozvíjí Vysočinu

Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor sociálních věcí, ve spolupráci s KOUS Vysočina, z. s., si Vás dovoluje, dne 25. 10 2018 v 9:00 hod, pozvat na konferenci „Dobrovolníci rozvíjí Vysočinu“, konanou pod záštitou 1. náměstka hejtmana Kraje Vysočina Mgr. Pavla Fraňka.

Číst dál...

Pelhřimovští dobrovolníci oslavují, v tomto roce odpracovali už přes 4000 hodin

Dobrovolníci na Pelhřimovsku, které koordinuje Fokus Vysočina Dobrovolnické centrum v Pelhřimově, od začátku roku 2018 odpracovali už přes 4000 hodin. Když započítáme i Počátky, Pacov a hodiny dobrovolníků z Dobrovolnického centra v Humpolci, dojdeme k číslu 4500 hodin. A každý den přibývají další hodiny, protože zájemců o pomoc ostatním v našem okrese přibývá.

Číst dál...

Staňte se dobrovolníkem ve Světlé nad Sázavou

FOKUS Vysočina se o dobrovolnictví v našem kraji stará již šestnáctým rokem. Má tři dobrovolnická centra na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Hlinecku, která dohromady každoročně koordinují více než 200 dobrovolníků.

Číst dál...

Pro zdravého člověka jsou to drobnosti, pro nemocného velká pomoc, bez které by se neobešel

Rozhovor s Terezou Chlupáčkovou, DiS., vedoucí Denního stacionáře Pohodář Luka nad Jihlavou, který v roce 2017 slaví teprve rok své existence.

Číst dál...

Jak to vidí dobrovolníci: Zkrátka dáváme a dostáváme!

Všichni z neziskového sektoru moc dobře víme o tom, že potřebných lidí kolem nás je, kam až oko dohlédne a i tam, kam už oko ani nedohlédne (a nejspíš hlavně tam). A pak je tu ta druhá stránka věci – lidi, kteří jsou těm potřebným ochotní pomáhat. Jako koordinátorka dobrovolníků mám to štěstí, že můžu tyhle dvě strany propojovat a dnes a denně žasnout nad tím, kolik skvělých a ochotných lidí všech věkových kategorií kolem sebe mám.

Číst dál...

Web je vytvořen v rámci projektu KOUSek po KOUSku k profesionalizaci,
registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002740 díky podpoře Evropské unie
a státního rozpočtu, Evropského sociálního fondu, Operačního programu zaměstnanost.